Yammer Api Limitleri

Yammer Rest API’si kullanıcılar için kendi içinde sınırlamaları barındırır. Herhangi bir istek aşımında API tarafından 429 hatası döndürülür. Bu hata limitler dahilinde çok fazla istek yaptığınızı bildirir.

API limitleri ise şu şekildedir.

Autocomplete: Her 10 saniye için 10 istek.

Messages: Her 30 saniyede bir 10 istek.

Notifications: Her 30 saniyede bir 10 istek

All Other Resources: Her on saniyede bir 10 istek

 

Limitler birbirinden bağımsız olarak hareket eder örneğin her 30 saniyelik periyodda 1o mesaj ve 10 bildirim gönderilebilir. Ugulama oranlarını düzenlemek sureti ile uygulamanızın limitlere takılmamasını sağlayabilirsiniz.

Mesajlar

Mesajların kontrolü 1 dakikalık periyodu aşmamalıdır. Bazı durumlarda uygulamanız çok sık mesaj kontrolü yapmak isteyebilir bu gibi bir durumda kullanıcı “following” ,”sent” ve “recieved” feedleri arasında dolaşıyor ise hızlıca bur biraz daha zaman kazandırabilir ve daha fazla istek almanızı sağlayabilir. Dakikada bir kereden fazla mesajlarınızı kontrol ederek mesajlarınızın gecikme zamanını kısaltmaya lütfen çalışmayınız aksi taktirde Yammer tarafından işlemlerini bloke edilebilir.

Autocomplete

Gerçek zamanlı aramalar için kullanılır. Otomatik tamamlama kaynaklarını diğer kaynaklardan daha sık yoklama için izin verilir. Bu özelliğin detaylı kullanımı için linki ziyaret etmenizi öneririm.

https://developer.yammer.com/restapi/#rest-autocomplete

 

Diğer Kaynaklar

Diğer tüm kaynaklar için limitler Yammer tarafından kontrol edilir ve güçlü Yammer kullanıcılarının bundan etkilenmeyeceği hemen hemen garanti altına alınır.

 

Bildiğiniz üzere hemen hemen bütün sosyal medya servislerinde API’ler ve bunlara bağlı sert limitlemeler mevcuttur. Yammer’ın farkı ise bu limitlerin sürelerinin daha aza düşürülmesi ve bu süre zarfında uygulamalarınıza daha esneklik sağlanması düşünülmüştür.

Yammer Rest Apisi kullanımı hakkında daha detaylı bilgileri daha sonraki yazılarımızda paylaşmak dileği ile.

Leave a Reply