Geliştiriciler İçin Microsoft Teams Yapılandırması

Geliştiriciler İçin Microsoft Teams Yapılandırması

Merhaba,
Microsoft tarafından 2017 senesi başlarında Skype for Business ile beraber anlık kurum içi mesajlaşmasına yapılan büyük atak sonrası, Microsoft Teams geliştirmesi de son hız devam etmekte idi. Yapılan duyurularda Skype for Business periodik olarak Teams ile beraber devam edeceği açıklandı.

Bütün Microsoft sistemlerinde olduğu gibi Microsoft Teams üzerine de Office Development kapsamında geliştirme yapılabilmektedir. Bu yazımızda Teams üzerinde Microsoft Office 365 üzerinde App geliştirmek için ayarların nasıl açılacağından bahsedeceğiz.
Office 365 Admin Center girişi yaparak ana menüden Ayarlar (Settings) > Serivce & Add-ins sekmesine tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ardından eğer daha önce herhangi bir add-in ayarlaması yapmadı iseniz ekranda ekleyebileceğiniz bağlayıcıları görebileceksiniz.

 

 

 

Yukarıda bulunan sağ köşedeki arama kutusuna Teams yazarak Microsoft Teams eklentisine ulaşıyoruz.

Ok ile gösterdiğimiz Microsoft Teams bağlantısına tıklayarak Microsoft Teams ayarlar ekranını açıyoruz.
Apps menüsüne tıklayarak akordion menünün açılmasını bekliyoruz.

Açılan ekranda az aşağı ekranımızı kaydırarak “Allow sideloading of external apps” seçeneğiniz “Off” konumundan “On” konumuna getiriyoruz.

Bu seçeneği “On” konumuna çektiğimizde hemen altında “Enable new external apps by default “ seçeneği de otomatik olarak aktif olmaktadır. Bu iki seçeneğin ileki Teams geliştirmelerinde de aktif olması gerekmektedir. Kapatılmaması gerekmektedir aksi taktirde geliştirme yapmamız mümkün olmayacaktır.
Biraz daha aşağı doğru inerek “Save” butonu vasıtası ile ayarlarımızı kayıt ediyoruz ve ekranda aşağıdaki mesajı görene kadar bekliyoruz.

Faydalı olması dileği ile

Leave a Reply