Office 365 üzerinde Access App oluşturma

Office 365 üzerinde Access App oluşturma. PART-1

Office 365 üzerinde Access Uygulamaları oluşturmaya giriş konumuzda , Sitemiz üzerine bir uygulama oluşturmayı ve oluşturulan uygulamanın özelliklerine göz atmaya çalışacağız.

Settings > Add an App linkini kullanarak arama kutumuza Access yazıyoruz ve karşımıza uygulamayı ekleyebilmemiz için Access logolu bir buton gelecek tıklayarak uygulamamıza bir isim veriyoruz. Örneğimizde ve daha sonrasında müşterilerimizin kayıtlarını tutacağımız bir uygulama yapacağımızdan uygulama ismini CustumerCard olarak isimlendiriyoruz.

Create butonuna basar basmaz Office 365 bizi direk olarak ugulamalarımızın olduğu App havuzuna yönlendirecek burada yeni eklemiş olduğumuz CustomerCard uygulamasının sağ kısmına tıklayarak Uygulama hakkında detaylara erişebiliriz.

Details

Uygulamamız hakkında detayları görebileceğimiz ekrandır. Bu ekranda kullanım miktarları ve hataları görebilir ve yönetebiliriz.


Permissions
Uygulama yetkilendirilmelerinin yapıldıpı ekrandır.Bu ekranda yetkilendirme resetleyebilirsiniz.

Upgrade

Uygulamamız da yaptığımız değişiklikleri publish ederek *.app uzantısı şeklinde yeniden güncellememize olanak tanıyan bir menüdür.

Remove

Uygulamamızı Sharepoint / Office 365 üzerinden siler.

Evet kısaca detaylara göz attıktan sonra Uygulama havuzuna geri dönüyoruz. CustomerCard uygulamamıza bu sefer sol kısımdan tıklyarak açıyoruz.

Aşağıdaki resimde de görüleceği gibi Office 365 bizim adımıza Uygulama guid’I ile bir Url oluşturarak bize bir ortam hazırlıyor. Bu ekranda henüz bir tablo eklemediğimiz için bize yeni bir tablo oluşturmamız için Access uygulamasında bu Uygulama veri dosyasını açmamızı istemektedir.

Eğer Access programı bilgisayarınızda yüklü değil ise deneme sürümü içinde ekranda bir link bulunmaktadır.

Leave a Reply