Visual Studio 2013 SharePoint Online App Development “Illegal characters in path deploying” Hatası Çözümü

Merhaba, bugün karşılaştığım bir sorunu sizler ile paylaşmak istiyorum ve tabi ki çözümünü de. Hatamız Visual Studio ile yeni bir SharePoint Online app oluşturduğumuzda Deploy sırasında Illegal characters in path deploying hatası. Bu hata genelde Windows kurulumlarında kullanıcı yada makine isimlerinde bulunan karakterlerden kaynaklanmaktadır.

Benim makinam c:/Microsoft Türkiye/eravse….. olarak gitmektedir. Buradaki Türkiye de bulunan ü harfinden sıkıntı çıkmakta idi. Gerekli ayarlamanın Visual Studio ile alakası bulunmamaktadır bunun için uygulama ayarlarını yada kodlarınız ile uğraşmanıza gerek yok. Sırası ile aşağıdaki adımları yaparak makinanızı yeniden başlatın. Sorun ortadan kalkacaktır.

1 – C: sürücünüz içine yeni bir temp folder oluşturun . Var olanı da kullanabilirsiniz fakat yeni oluşturmanız daha doğru olacağı kanaatindeyim.

Resimde görüleceği üzere ben LocalTemp adında bir klasör oluşturdum.

2 – Bilgisayarınıza sağ tıklayarak özellikler kısmına gidin ve Ortam Değişkenlerine erişin.

3 – Açılan pencerede işaretli iki ortam değişkenini seçip düzenle butonu yardımı ile açarak mevcut oluşturmuş olduğunuz klasörü seçerek tamam butonu ile kapatın.

5 – Makinanızı yeniden başlatınız.

6 – Visual Studioyu yönetici olarak açın ve deploy işlemini gerçekleştirin.

Deployment işleminde karşılaşılan Illegal characters in path deploying hatası ile kısa bir bilgi vermeye çalıştım. Umarım faydalı olur.

Saygılarımla

Leave a Reply