SharePoint On-Prem ‘Recycle IIS Application Pool Hatası

Hataa : Error occurred in deployment step ‘Recycle IIS Application Pool’: <nativehr>0x80070005</nativehr><nativestack></nativestack>Access denied. Hatası.

Merhaba,

SharePoint üzerinde yeni bir development arayüzü kurduğunuzda ve ilk defa SharePoint üzerine Farm Solution deploy sırasında alınan hatalardan biridir. Hatanın çözümü oldukça basit olmakla birlikte çözümlemek için Central Admin erişimi gerekmektedir.

Farm üzerine kurulu developer hesabınız AD üzerine bağlı ve bu hesap SharePoint Central Administrator tarafından yetkilendirilmedi ise aşağıdaki işlemleri sırası ile uygulayınız.

Central Admin üzerinden Applicatipn Management > Manage web applications linkine tıklayınız.

Mevcut erişim sağlamak istediğiniz sitenizi seçerek Ribbon Bar üzerinde bulunan User Policy butonuna tıklayınız

Açılan pencerede eğer kullanıcınız mevcut ise bu kullancıyı seçerek full control verin değil ise Add User butonuna tıklayınız .

Açılan pencereden kullanıcının hangi zone erişimi olduğunu seçiniz ve ileri butonuna basınız

Açılan pencerede kullanıcı ismini yazarak check ediniz. Sonrasında eğer sistem üzerinde admin yetkisi verecek ve package deploy edecek kullanıcı ise full control izni vermeniz gerekmekte. İsterseniz sistem hesabının bu kullanıcıyı izlememesi içinde Account operates as system check boxını işaretleyebilirsiniz.

Saygılarımla

Leave a Reply