Office 365 SharePoint Online üzerinde Ortak Web Siteleri Erişimi Kısıtlaması

Kötü haber, SharePoint online üzerinde ortak web sitelerinin hizmetinin durdulacağıdır. Daha fazla bilgi için  https://support2.microsoft.com/kb/3027254 adresine bakabilirsiniz.

Birkaç gündür bu söylendiler fısıltı gazetesinde yayınlanmakta idi nihayet Microsoft SharePoint Online üzerinde 2015 yılı Ocak ayı itibari ile ortak kamuya açık web sitesi özelliklerini kaldırıyor.

Ocak 2015 itibari ile kayıt olan yeni müşterilerde herhangi bir Online ortak web sitesi hizmeti verilmeyeceği açıklandı. Ancak hali hazırda mevcut müşteriler için SharePoint online ortak web siteleri Microsoft güncelleştirmelerine bağlı olarak iki yıl daha devam edeceğini de açıkladılar. Tabi bu bizleri birazda olsa rahatlattı.

Bu durumda gene ortaya çıkan fısıltı gazetesi yalanları olarak, Office 365 üzerinde ortak web siteleri üzerinde başka üçüncü şahıs kuruluşlarından destek alınması gerektiği de yalanlanmış oldu. Çünkü b konuda Microsoft bu hizmetleri içinde destekçi olacağını açıklamıştır.

Microsoft bu değişikliği neden yaptığını aşağıdaki şekilde açıklamıştır.;

Neden Microsoft bu değişiklik yapıyor mu?

Office 365 SharePoint çevrimiçi ortak Web sitesine özelliğini kullanan müşteriler bu özellik için en az iki yıl değişikliklerini geçerli tarihten sonra erişiminiz devam eder. İleriye doğru taşımadan, müşterilere ortak Web sitesine işlevsellik için üçüncü taraf çözümler abone olmak için seçeneğiniz olacaktır. Müşteri bu üçüncü taraf çözümü birine Önümüzdeki iki yıl içinde taşımak planlamalısınız.

Daha fazla detay için https://support2.microsoft.com/kb/3027254/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply