SqlSaturday İstanbul #SqlSatIstanbul

Sql Saturday İstanbul 4 Kasım Cumartesi Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirildi. Bu etkinlikte çok güzel anlar yaşama fırsatı elde ettik. Hem yeni yüzler ile tanıştık hem de eski dostlarımızla biraz da olsa sohbet etmek imkanı bulduk.

Ben Sql Saturday etkinliğine 2 inci kez katıldım ve ilk seferki heyecanımı aynen muhafaza ettim. Bir yazılımcı olarak Sql Saturdayın önemi elbette benim için çok büyük. 2015 senesinde katıldığım ilk Sql Satuday etkinliğinde organizatör Yiğit Aktan üstadımızdı. Bu sene işlerinin yoğunlu nedeni ile diğer bir duayen Koray Kocabaş hocamız organizatörlüğü ve etkinliği tek başına sırtlandı.

Şahsım olarak her sunuma girme fırsatı bulamadım elbet Fakat Emrah Uslu üstadımın Cognitive Servis sunumu muhteşemdi. Ayrıca Daron Yöndem hocamında sunumuna ( Cosmos Db ) ufaktan bir girerek onunda güzel sunumundan faydalanma fırsatı buldum.

Bu arada etkinliğe katılım her zamanki gibi muhteşemdi. Güvenlik ve acil durum politikaları gereği geri dönmek zorunda kalan arkadaşlarımız bile oldu. Fakat her şeye rağmen Sql Saturday İstanbul her zamanki gibi muhteşemdi.

Katılan, Katılmayan, sosyal medya üzerinden takip eden herkese çok teşekkürler. Ayrıca Power BI üzerinde yaptığım sohbete eşlik eden tüm hocalarımıza, öğrenci arkadaşlarımıza, sektörden tanıdık doslarımıza da çok teşekkürler.

Etkinlikte can ile baş ile çalışan ve bizleri hep bir araya getiren Koray Kocabaş üstadıma da tekrar teşekkürler. Alkışlar lütfen Koray Kocabaş hocamıza.

Saygılarımla

Leave a Reply